Środowiskowy Dom Samopomocy w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Katedralna 5, email: sds@ops.sandomierz.pl

Aktualności

II Gala Piosenki

           b_0_100_16777215_00_images_sds_aktualnosci_2016_2016-11-09_20161109_114350.jpgW dniu 09.11.2016r. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w II Gali Piosenki Środowiskowych Domów Samopomocy woj. świętokrzyskiego pod hasłem „Piosenka Patriotyczna”. Uczestnicy zostali przygotowani przez terapeutę Roberta Bakalarskiego i wystąpili z piosenką „Szara piechota”. Podobnie jak w roku ubiegłym tego rodzaju przedsięwzięcia nie tylko są okazją do prezentacji talentów, jakie posiadają osoby niepełnosprawne, ale to też integracja i interesujące spędzenie czasu wolnego.  Tematyka Gali nawiązywała ściśle do obchodów Święta Niepodległości, to również ważny element edukowania i przypominania podopiecznym Środowiskowych Domów o bardzo ważnym wydarzeniu dotyczącym naszego kraju. Serdeczne podziękowania za zaproszenie składamy dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie.

Czytaj więcej:

Spotkanie z Ojcem Tytusem

        W dniu 08.11.2016r. naszych podopiecznych odwiedził Ojciec Tytus Dominikanin z Kościoła św. Jakuba w Sandomierzu. Ojciec Tytus odbył z uczestnikami bardzo ważną rozmowę dotyczącą życia, jego sensu, podejmowania decyzji, zachowania rozsądku  w codziennych czynnościach, szacunku dla własnego zdrowia i życia. Spotkanie bardzo zainteresowało podopiecznych, tym bardziej że przebiegało w atmosferze dobrego humoru i pogody ducha. Dziękujemy Ojcu Tytusowi, że nasze problemy nie są Ojcu obojętne, że możemy na Ojca liczyć i mamy nadzieję, że tak pięknie rozpoczętą współpracę będziemy kontynuować w przyszłości.

Czytaj więcej:

Jesienne podchody - poszukiwanie złotych kasztanów

      b_0_100_16777215_00_images_sds_aktualnosci_2016_2016-10-21__dsc6977.jpg Wszechstronna aktywizacja uczestników jest priorytetem dla kadry ŚDS Sandomierz, w związku z tym nieustannie poszukujemy ciekawych tematów zajęć, które nie tylko będą dobrą zabawą, ale będą okazją do ćwiczenia współdziałania i innych umiejętności społecznych oraz integracji. W związku z tym 21 października nasi podopieczni wzięli udział w „Jesiennych podchodach – poszukiwanie złotych kasztanów”. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: czerwonych i zielonych. Na trasie podchodów uczestnicy otrzymywali koperty z różnorodnymi zadaniami do wykonania, oraz zagadkę, której rozwiązanie wskazywało kolejne miejsce, w które maja się udać. Całe przedsięwzięcie wymagało zaangażowania wielu instytucji z zewnątrz, które wtajemniczone były w całość zadania. Rywalizacja między zielonymi, a czerwonymi była ogromna. Pośpiech, odliczanie czasu, szukanie wskazówek, pokonanie nieśmiałości, współpraca z grupą podjęcie trudu w rozwiązaniu skomplikowanych zadań i szukanie kolejnych miejsc, wszystko to wpłynęło na wspaniałą zabawę, integrację i co nas bardzo cieszy przychylność instytucji z zewnątrz, dzięki którym zajęcia takie mogły się odbyć.

Czytaj więcej:

Wizyta Biskupa Diecezji Sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza

          b_0_100_16777215_00_images_sds_aktualnosci_2016_2016-10-19__dsc6952.jpgW dniu 19 października 2016 roku miała miejsce wizyta kanoniczna J.E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu Pani Grażyna Łebek serdecznie przywitała naszego gościa, przedstawiciele samorządu ŚDS zaprezentowali działalność placówki i opowiedzieli o sukcesach uczestników na gruncie sportowym, plastycznym,  twórczości poetyckiej i wielu innych.  Spotkanie z księdzem Biskupem było dla naszej społeczności Środowiskowego Domu wyjątkowym zaszczytem oraz momentem do złożenia podziękowań za codzienne wsparcie duchowe, katechezę księdza proboszcza Zygmunta Gila. Pozostajemy z nadzieją, że ta wizyta stanie się tradycją i początkiem stałych spotkań z księdzem Biskupem.

Czytaj więcej:

Wycieczka Wieliczka - Kraków

b_0_100_16777215_00_images_sds_aktualnosci_2016_2016-10-03_4.jpg     3 października pomimo niezbyt korzystnej pogody dobry humor nie opuszczał podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Sandomierza. Tego dnia odbył się wyjazd integracyjno - edukacyjny do Kopalni Soli w Wieliczce oraz ZOO w Krakowie. Bardzo wcześnie rano ruszyliśmy w podróż, która przebiegała radośnie, przy śpiewach, rozmowach, przepełniona  ciekawością miejsc, które zobaczymy po raz pierwszy w życiu.

Czytaj więcej:

Więcej artykułów…