Środowiskowy Dom Samopomocy w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Katedralna 5, email: sds@ops.sandomierz.pl

Aktualności

PODSUMOWANIE PROJEKTU "PIĘKNO NIEJEDNO MA IMIĘ"

    b_0_100_16777215_00_images_sds_aktualnosci_2015_2015-05-26_wystawa_22.05.2015_003.jpgFotografie autorstwa Patryka Goszczyńskiego są zwieńczeniem projektu „Piękno niejedno ma imię” realizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Sandomierzu. Uczestnicy projektu wzięli udział w licznych warsztatach z kosmetyczką, fryzjerką, fotografem. W ramach zajęć poruszone zostały zagadnienia z zakresu zdrowego odżywiania, prowadzenia zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom oraz dbania o własny wizerunek. Działania te miały miejsce dzięki uprzejmości specjalistów z dziedziny wizażu, zdrowia i urody. Wystawa składa się z fotografii, ukazujących piękno oraz niezwykłość osób niepełnosprawnych. Nie powstałaby ona gdyby nie zaangażowanie i praca fotografa Patryka Goszczyńskiego, który wychwycił drzemiącą w każdym uczestniku wyjątkowość. Każda fotografia ukazuje zainteresowania i pasje modeli dając świadectwo, że osoby chore potrafią żyć pełnią życia tak, jak każdy z nas. Uważamy, że projekt ten stał się ważnym elementem w procesie łamania społecznych stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych.
  Wystawa będzie dostępna w Cafe Galerii przy SCK do dnia 22 czerwca 2015 roku. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Czytaj więcej:

Zaproszenie na wystawę fotografii Patryka Goszczyńskiego

    Środowiskowy Dom Samopomocy w Sandomierzu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wystawę fotografii Patryka Goszczyńskiego, bohaterami, której będą nasi podopieczni. Wystawa stanowi podsumowanie projektu "Piękno niejedno ma imię". Zapraszamy 22 maja 2015r. do Cafe Galeria, Rynek 25/26 przy Sandomierskim Centrum Kultury godz. 13.00.

Czytaj więcej:

Sesja zdjęciowa z ramach projektu "Piękno niejedno ma imię"

     b_0_100_16777215_00_images_sds_aktualnosci_2015_2015-05-07_dsc01660.jpgŚrodowiskowy Dom Samopomocy w Sandomierzu podjął realizację projektu „Piękno niejedno ma imię”. Zorganizowaliśmy warsztaty wyrabiające odpowiednie nawyki,  kształtowanie umiejętności dbania o własny wygląd zewnętrzny, jak również o stan własnego zdrowia. Ważne dla nas było, aby uczestnicy wzmacniali poczucie własnej wartości i akceptacji siebie. Zaproponowane przez nas warsztaty są ważne w procesie łamania społecznych stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych, ponieważ osoby te są bardzo często postrzegane jako zaniedbane, nieodpowiednio ubrane, źle odżywione, mające problemy z zachowaniem się w różnych sytuacjach społecznych. Niestety w wielu przypadkach opinie te znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, ponieważ osoby niepełnosprawne nie posiadają odpowiednich wzorców postępowania, brakuje im wiedzy i doświadczenia z zakresu higieny, pielęgnacji i stylizacji. Nieprzychylność otoczenia spowodowana mało estetycznym wyglądem może powodować niechętne włączanie się osób niepełnosprawnych w życie społeczności lokalnej, co jest szkodliwe z perspektywy skutecznej rewalidacji. Realizacja przez nas projektu pomaga uczestnikom na uwierzenie w swoje możliwości, daje szansę poczucia się ważnymi, wartościowymi dla całego swojego otoczenia. Jednym z etapów było zorganizowanie sesji zdjęciowej ukazującej pasje i zainteresowania naszych podopiecznych, tym samym chcieliśmy zwrócić uwagę na ich piękno płynące z wewnątrz i dostrzeganie takich cech, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne.

Czytaj więcej:

SPOTKANIE WIELKANOCNE 2015

             
b_0_100_16777215_00_images_sds_aktualnosci_2015_2015-03-26_dsc01542.jpg        Tradycją naszego Domu są coroczne spotkania Wielkanocne. 26 marca 2015 roku przy świątecznym stole obok naszych podopiecznych  zgromadzili się Burmistrz Miasta Sandomierza - Pan Marek Bronkowski, Proboszcz Parafii Katedralnej Ks. Zygmunt Gil, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu Pani Grażyna Łebek oraz  pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu.

Czytaj więcej:

VIII ZIMA NA SPORTOWO 2015

b_0_100_16777215_00_images_sds_aktualnosci_2015_2015-02-26_dsc01454.jpg    Środowiskowy Dom Samopomocy w Sandomierzu po raz ósmy był organizatorem zawodów sportowych pod nazwą „Zima na Sportowo”.  Celem organizacji tego typu imprezy było przede wszystkim rozwijanie umiejętności sportowych osób niepełnosprawnych, zdrowa, sportowa rywalizacja i współzawodnictwo, nawiązanie nowych przyjaźni oraz integracja społeczna.    

Czytaj więcej:

Więcej artykułów…